خانه / یادداشت ها / تحلیل سیاسی اوضاع ایران، لبنان و منطقه

تحلیل سیاسی اوضاع ایران، لبنان و منطقه

 

لطفا این چند نکته را کنار هم بگذارید و نتیجه بگیرید:
۱- بعد از گذشت ۵ سال از سفر رئیس جمهور چین به ایران، بالاخره تحت فشار رهبری و افکار عمومی دولت موضوع قرارداد را دنبال می‌کند و غربی ها به شدت اظهار نگرانی کرده اند.
۲- اگر این قرارداد بسته می شد عملا #تحریم های اقتصادی غرب بی اثر می شد و دولت روحانی هم رسواتر می شد که چرا زودتر این اقدام را انجام نداده است.
۳- غربی ها با دولت ایران هماهنگ می شوند، رئیس جمهور از #گشایش_اقتصادی در هفته آینده خبر می دهد و آن را منوط به اذن رهبری می کند! رئیس دفتر رئیس جمهور هم از پایان تحریم ها خبر می دهد. قالیباف هم از گشایش اقتصادی خبر می دهد.
۴- آمریکایی ها جناب #هوک را برکنار می کنند که گویا یک چراغ سبزی به ایران داده باشند تا دوباره ایران قراداد چین را به تعویق بیاندازد.
۵- جنگنده های آمریکایی هواپیمای مسافربری ایران را تهدید می کنند، گویا می خواهند یادآوری حمله به هواپیمای مسافربری ایران در پایان جنگ را داشته باشند. این نوع حرکت مصرف داخلی دارد، به مردم این پیام را منتقل کنند که در صورت عدم تسلیم باید منتظر این گونه حملات هوایی بود.
۶- چندین نفت کش ایران در دریا و بنادر توقیف می شود. بندر #بیروت منفجر می شود و چندین هزار کشته و زخمی روی دست لبنان گذاشته می شود.
۷- #مکرون به بیروت سفر می‌کند و خواهان تغییر دولت لبنان می شود و غربگرایان لبنانی وارد عرصه می شوند، موج تظاهرات بر ضد حزب الله لبنان و دولت به راه می افتد به این امید که با حزب الله تسویه حساب کنند و….
۸- برخی سایت ها مانند ایسنا و برخی عناصر غرب گرای ایرانی به نفع تحولات مورد نظر غربگرایان لبنان و مکرون پالس مثبت می دهند.
۹- دوفرد لبنانی که گفته می شود از وابستگان به حزب الله هستند در تهران ترور می شوند.
۱۰- بیش از ۲۰ انبار غله در نجف آتش می گیرد و می سوزد. مزارع گندم سوریه به آتش کشیده می شود. دشمن در صدد القای وحشت و ترس از قحطی در منطقه است.
۱۱- برخی آتش سوزی ها در ایران انجام شده و می شود که ممکن است در روزهای آینده بر حجم آن ها افزوده شود.
۱۲- و حالا فهمیدید که وقتی روحانی می گوید هفته آینده گشایشی در پیش است و رهبری باید موافقت کند یعنی چه؟!
🔻یعنی کسانی که این پیام را به ترامپ مخابره کرده اند که گفته است ایران برای مذاکره له له می زند! در صددند با پالس‌های فوق به رهبری فشار بیاورند که مذاکره با آمریکا و تسلیم را بپذیرند.
آن ها در حال فراهم کردن زمینه هستند، از یک طرف قدرت منطقه ای ایران را با زدن حزب الله لبنان و حشدالشعبی در عراق تضعیف کنند و از سوی دیگر از انعقاد قرارداد چین جلوگيری کنند و از سوی دیگر تهدیدات آمریکا را پر رنگ کنند. به همین دلیل بود که رهبری در روز عید قربان بار دیگر مساله #مذاکره با آمریکا را نفی کرد و به ضرر ملت ایران دانست.
۱۳- از این دولت که جز این انتظار نیست ولی از مجلس انقلابی انتظار است که سر کار حرف های دولت نرود و شعارهای دولت را تکرار نکند.
۱۴- مجلس باید هر چه زودتر قرارداد با چین را زیر فشار بگذارد و نسبت به وقایع در حال اتفاق افشاگری کنند. و گرنه دشمنان برای داخل ایران هم خواب‌های آشفته ای دیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *