خانه / ویژه / تابستان داغ ایران در آمریکا

تابستان داغ ایران در آمریکا

معارضه سخت و نرم با جمهوري اسلامي از ابتداي انقلاب اسلامي ايران در دستور استكبار جهاني به رهبري امريكاي جنايتكار بوده است آن‎ها در طول ۴۱ سال گذشته همه راه‎هاي تقابل و معارضه را تجربه كرده‎اند از جنگ مستقيم هشت ساله تا ترور بزرگ‎ترين شخصيت‎هاي انقلاب و تحريم‎هاي سخت و شكننده و به قدرت رساندن عناصر خودباخته در كشور همه و همه را با تمام توانشان به كار گرفته يا پشتيباني كرده اند. ولي هر چند اين سياست ها، مزاحمت‎هايي براي ملت ايران داشته‎اند ولي نتوانسته‎اند ملت ايران را به تسليم وادارند يا به شكست بكشانند. خوشبختانه ملت ايران با رهبري حكيمانه امام خامنه‎اي توانسته است معادله را به نفع خود و به ضرر دشمن تغيير دهد امروز همه شاهديم فتنه‎اي كه طي سال‎هاي اخير به عنوان «تابستان داغ» دنبال مي‎شد امروز در خيابان‎هاي امريكا و فرانسه و…. شاهد آن هستيم. سياست مشت آهنين ترامپ در خيايان‎هاي شهرهاي بزرگ امريكا در برابر دوربين‎هاي خبرنگاران نشانه شكست منطق استكبار در برابر خواست‎هاي منطقي مردم است. براستي به رغم اين همه برنامه ريزي و به كارگيري امكانات گسترده چرا دشمن به اهدافش نرسيده است و چرا جمهوري اسلامي قوي‎تر از گذشته در عرصه مي‎درخشد؟ به نظر مي‎رسد عوامل متعددي در اين قضيه دخالت داشته باشد
۱٫ منطق قوي و ايدئولوژي محكم
جمهوري اسلامي از پشتوانه فكري مكتب ناب اسلام خوردار است منطق ديني كه از پشتوانه عقلاني برخوردار است اصل ولايت فقيه اصلي ديني و مهم است كه جانشيني امام زمان عج را در خود دارد و اطاعت از ايشان را بسان امام معصوم واجب الاطاعه مي‎دانند. بنابر اين به رغم كوتاهي‎هايي كه برخي دولتمردان دارند رهنمودهاي ولي فقيه مي‎تواند مشكلات را كاهش دهد و ضعف‎ها و كاستي‎ها را جبران كند. ولي در كشورهاي غربي و شرقي پشتوانه‎هاي فكري بشري است كه بطلان آن بارها اثبات شده است. امروز ديگر از گفتمان ماركسيسم خبري نيست و بايد در موزه‎هاي تاريخ آن را جستجو كرد. ليبراليسم نيز به پايان تاريخ خود نزديك شده است. نظريه پردازاني مانند فوكوياما كه ليبراليزم را پايان تاريخ معرفي مي‎كردند و اين گونه مي‎پنداشتند كه ليبراليزم نقطه اوج و كمال فكري بشر است، حرف خود را پس گرفته‎اند و به اشتباه خود اعتراف كرده اند. آلان همه پذيرفته‎اند كه كار ليبراليزم نيز همانند ماركسيسم تمام است.
۲٫ حضور مردم مسلمان و معتقد
يكي ديگر از عواملي كه موجب حفظ و بقاي نظام جمهوري اسلامي شده و مي‎شود و انقلاب اسلامي را در برابر همه فشارها بيمه كرده است، حضور مردم مسلمان و معتقدي است كه بار اصلي انقلاب را روي دوش خود نگه داشته اند. مردم ايران مردمي متمدن و روشن و فهميده‎اي هستند و براي اتفاقاتي كه در كشور و اطرافشان مي‎افتد داراي تحليل هستند. آن‎ها مي‎دانند كه انقلاب اسلامي به آن‎ها عزت بخشيد و در جهان سربلندشان كرد. مردم مي‎دانند اگر سختي مي‎كشند دشمنانشان نيز سختي‎ها مي‎كشند(ان تكونوا تالمون فانهم يالمون كما تالمون و ترجون من الله مالا يرجون؛ اگر شما درد مي‎كشيد آن‎ها نيز رنج مي‎كشند با اين تفاوت كه شما اميدهايي به خدا داريد كه كفار و دشمنان شما ندارند. نساء ۱۰۴) مردم مي‎دانند امريكايي كه ليبرال‎هاي وطني آن را مدينه فاضله معرفي مي‎كردند امروز با اعتراف خودشان گرفتار ۴۰ ميليون فقير و بي‎خانمان و ده‎ها ميليون بيكار هستند بي‎خانمان‎هايي كه در گوشه و كنار خيابان‎ها بايد استراحت كنند و غذايي براي سير كردن خود ندارند. مردم ايران بر اساس اعتقادات مذهبي خودشان خدمت كردن به يكديگر را وظيفه ديني خودشان مي‎دانند و با طرح‎هاي مواسات و وقف و انفاق و…. به كمك بي‎بضاعتان مي‎آيند و اين مدل همدلي در دنيا بي‎نظير است.
۳٫ مردم مي‎دانند كه مشكلات موجود راه حل دارد و راه حل آن در انتخاب افراد صالح است. تجربه نشان داده است كه هر گاه مدير شايسته و پاك دست و انقلابي زمام امور مجموعه‎اي را به دست گرفته است تحول چشمگيري در آن مجموعه به وجود آمده است. تجربه انتخاب آيت‎الله رييسي به عنوان توليت آستان مقدس حرم امام رضا عليه السلام بارقه اميدي در دل‎هاي مردم نشاند. و حضور ايشان در دستگاه قضايي اميد و نشاط بالايي به كشور وارد ساخته است. دستگيري مفسدان اقتصادي و برگرداندن اموال بيت المال و اراضي به يغما رفته، و محاكمه دانه درشت‎هاي پر مدعا، گام‎هاي بزرگي بود كه كمتر كسي باور مي‎كرد كه كسي بتواند به حريم آن‎ها نزديك شود. يكي از اقدامات بسيار مثبت دستگاه قضايي دستور قضايي آيت‎الله رييسي به همه دادگستري‎ها براي عدم رسيدگي به شكايت بانك‎ها براي جريمه تاخير است. و دومين دستور ايشان آن‎كه دادگاه‎ها حق ندارند به دليل تاخير قسط يك شركت توليدي، مدير عامل كارخانه را جلب كنند و يا حساب او را مسدود كنند. و جديدترين دستور ايشان اين‎كه چنان چه بانك‎ها كارخانه‎اي را ضبط كرده‎اند بايد خودشان كارخانه را به توليد برسانند و حق ندارند كارخانه را تعطيل كنند.
۴٫ مديريت انقلابي نشان مي‎دهد كه اگر زمام قوه مجريه در دستان يك مديري مانند آيت‎الله رييسي باشد به سرعت مي‎تواند معضلات را شناسايي كند و مشكلات مردم را حل و فصل كند. پس بياييد در انتخابات ۱۴۰۰ فردي را انتخاب كنيم كه در مديريت مانند آيت‎الله رييسي باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *