خانه / چند رسانه ای / ماجرای نیمروز فتنه هوایی

ماجرای نیمروز فتنه هوایی

 

اقدام تروريستي و مزاحمت دو هواپيماي جنگي امريكايي براي هواپيماي ايراني ماهان به اندازه‎اي زشت و غير قابل قبول بود كه تقريبا از سوي اكثرآزاديخواهان جهان محكوم شد. در باره اين اقدام تروريستي امريكايي‎ها تحليل‎هاي متفاوتي ارائه شده است كه هريك به جاي خود مناسب ارزيابي مي‎شود. ولي به نظر مي‎رسد اين اتفاق تروريستي يك حادثه ساده و يك لايه نبود بلكه لايه‎هاي متعددي داشت و اهداف متعددي را دنبال مي‎كرد كه به برخي از آن‎ها اشاره مي‎كنيم:
۱٫ از زمان عمليات سازمان منافقين خلق به نام« فروغ جاويدان» ۳۲ سال گذشته است؛ در اين عمليات كه با پشتيباني ارتش بعث عراق در منطقه غرب انجام شد، هزاران نفر از نيروهاي منافقين كشته و زخمي شدند و ضربه سنگيني به اين سازمان امريكايي وارد شد. اين مزدوران وابسته كه سال‎هاي متمادي است در پناه امريكا زندگي مي‎كنند وارد دوران پيري شده و تا كنون نتوانسته‎اند هيچ اقدام موثري بر ضد نظام جمهوري اسلامي انجام دهند. اين سازمان فرتوت با تشكيل نشست‎هاي سالانه اش كه با استفاده از بودجه اختصاصي آل سعود انجام مي‎شود،سعي ميكند روحيه اين پيرزال‎ها را براي عمليات سايبري بر ضد جمهوري اسلامي حفظ كند. از اين جهت در سالگرد عمليات فروغ جاويدان و همزمان با نشست سالانه تروريست‎ها اقدام به راهزني هوايي مي‎كند تا به اين عناصر بيچاره و درمانده روحيه‎اي ببخشد و زمينه‎اي براي فعاليت اين گروه تروريستي در اين تابستان داغ فراهم سازد. امريكايي‎ها از اين نكته غافلند كه در پس عمليات فروغ جاويدان، عمليات مرصادي بود كه سازمان امريكايي را منهدم كرد و هزاران نفر از اين جمعيت فريب خورده را كشته و مجروح ساخت. يادآوري عمليات مرصاد، اين جمعيت فرتوت را به سختي دچار افسردگي مي‎كند.
۲٫ از سال ۹۶ امريكايي‎ها با هماهنگي پادوهاي داخليشان از جمله سازمان منافقين، به دنبال «تابستان داغ در ايران» هستند. ولي خوشبختانه هر سال از ملت ايران تودهني سختي خورده و نتوانسته‎اند به اهداف خود دست يابند. وضعيت گراني سرسام آوري كه اين روزها بر ملت ايران تحميل شده محصول فشارهاي اقتصادي و سياسي امريكايي‎ها و بي‎تدبيري‎هاي دولت متمايل به غرب است كه با اجراي سياست‎هاي غلط خودشان كشور را به اين روز نشانده‎اند كه ماه هاست مدعيان اصلاحات داخلي و اربابان خارجيشان به آن اميد بسته اند. امريكايي‎ها به دنبال زدن جرقه‎اي بودند كه بتواند به خيال خودشان انبار باروتي را كه در داخل فراهم كرده‎اند به آتش بكشند؛ از اين رو با استفاده از تجربه‎اي كه دو سال قبل بر آسمان سوريه اندوخته بودند كه پدافند سوريه را به اشتباه انداخته و به جاي هواپيماي مهاجم اسراييلي، هواپيماي روسي هدف قرار گرفت، در صدد تكرار آن اشتباه بودندكه اين بار هواپيماي مسافربري ايران مورد هدف قرار گيرد و با اين اقدام هم به ايران لطمه زده باشند و هم به سوريه و لبنان كه در نتيجه جرقه فتنه نيز در ايران زده مي‎شد. زيرا در يك جنگ رسانه‎اي خارجي و عناصر داخلي اين گونه القا مي‎شد كه سوريه هواپيما را زده است و اين پاسخي به محبت‎هاي ايران است.(فرض كنيد اين اتفاق افتاده بود؛ آن وقت تيترهاي روزنامه‎هاي اعتماد و شرق و…. را فرض كنيد چه بود)
۳٫ نكته ديگري كه در لايه زيرين اين اقدام بايد ديد اين است كه امريكايي‎ها گرفتار تابستان داغي شده‎اند كه قريب به دوماه است آتش آن دامنشان را فراگرفته است. از اين‎كه تابستان داغ ايران به شهرهاي امريكا منتقل شده سخت عصباني‎اند و به نحوي مي‎خواهند انتقام بگيرند. حادثه آتش گرفتن ناو هسته‎اي امريكا، حادثه كوچكي نيست. اين حوادث پي در پي در امريكا، به هنگام آرامش و ثبات در ايران براي يك كشور مدعي ابرقدرتي بسيار شكننده است كه به همين دليل در صدد ايجاد بحران براي ايران بود.
۴٫ خداوند در قرآن بارها بر اين نكته تاكيد كرده است كه در برابر مكر و تدبير كفار، تدبير بالاتري دارد و آن‎ها را هر چند بسان كوهي باشند نقش بر آب مي‎كند. در اين ماجرا نيز خداوند باز هم ياور ما بود و اين اقدام را بر ضد امريكايي‎ها تمام كرد و آبروي مدعيان دموكراسي و حقوق بشر را در نزد جهانيان بيش از پيش لكه دار نمود. و خداوند اين‎گونه ماجراي نيمروز فتنه هوايي را خنثي كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *