خانه / ویژه / پست و مقام طعمه نیست، امانت است\ چند تذکر برادرانه به نمایندگان مجلس

پست و مقام طعمه نیست، امانت است\ چند تذکر برادرانه به نمایندگان مجلس

مجلس امید با آخرین انتصاب های خود آقایان بذرپاش و زاکانی به دیوان محاسبات و مرکز پژوهش‌های مجلس، روی ریل خدمت قرار گرفت و اکنون آماده کار است. در این زمینه چند نکته به هیأت رئیسه و مسؤولان مجلس یادآور می شویم:

۱- امام خامنه ای یعنی جانشین امام زمان عجل الله تعالی فرجه مجلس را #مجلس_امید و #انقلابی_ترین_مجلس بعد از انقلاب نامیده اند. با تلاش سنگین و مضاعف این امید را جامه عمل بپوشانید. ۲ ماه از عمر ۴ ساله مجلس گذشت، بقیه هم به همین سرعت می گذرد. کاری نکنید که مردم و ولی خدا را ناامید کنید که گناه بزرگی است و بر خلاف سوگندی است که یاد کرده اید.
۲- عملکرد بد و ضعیف شما مردم را از اصل نظام و انقلاب ناامید می‌کند، چون این مجلس انقلابی است و رویگردانی مردم از انقلاب اسلامی هر چند اندک گناه بزرگتری برایتان محسوب می شود. همان گونه که امروز اصلاح طلبان به خاطر عملکرد بد، هیچ جایگاهی در نزد مردم ندارند. آنها نتوانسته اند حداقلی را به مجلس بفرستند که یک فراکسیون کوچکی به نام اصلاح طلبان داشته باشند. امروز از لاریجانی و ناطق و کروبی و هاشمی رفسنجانی که سال ها بر این مجلس ریاست کرده اند چه خاطره ای باقی مانده است؟ خودتان را جای آن ها بگذارید و فکر کنید زمان شما هم سپری شده است، از فرصت باقی مانده حداکثر استفاده ببرید.
۳- پست و مقام طعمه نیست که همچون کفتارها بر سر آن دعوا کنند و هر کس به سهم خودش دست یابد، بلکه امانت الهی است که مردم به شما داده اند. نامه امیرالمؤمنین علیه السلام به اشعث حاکم آذربایجان را مطالعه کنید و روی آن دقت بیشتری داشته باشید (ان عملک لیس لک بطعمه بل علی عنقک امانه) از اینکه چنین پست هایی به شما رسیده خوشحال نباشید، بلکه بر بدبختی خویش گریه کنید، چرا که اگر کسی بهتر از شما بوده است و شما جای او را گرفته اید و مردم را از خدمت، محروم کرده اید که مصداق این حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله خواهید بود که”من تقدم علی قوم من المسلمین و هو یری أن فیهم من هو افضل منه فقد خان الله و رسوله والمسلمین، هر کس جلودار عده ای از مسلمانان شود در حالی که می داند در آن جمع فردی افضل و بهتر از او وجود دارد به خدا و پیغمبرش و همه مسلمانان خیانت کرده است”، و اگر شما بهترین بوده اید ولی وظیفه خود را درست انجام ندهید، فردای قیامت عذابی سخت در انتظار شماست. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند همه مسئولان دست بسته محشور می‌شوند مگر این که بعد از محاسبه معلوم شود عملکردشان درست بوده است، آن گاه باز می شوند.
۴- دیدار خانواده شهدا و جانبازان برای شما بسیار غنیمت است، به شرط این که برای عکس یادگاری و سوءاستفاده تبلیغات انتخاباتی ۱۴۰۰ نباشد. درست مثل امام خامنه ای به دیدار آن ها بروید. وگرنه آقای روحانی هم در این ۷ سال به دیدارشان می رفت ولی کمترین اثر از آنها نپذیرفت!
۵- آقایان دکتر زاکانی و بذرپاش ظاهرا تجربه ای برای پست جدیدشان ندارند، امیدواریم با مشاوره های غیر گروهی از پژوهشگران برجسته و توانا در حوزه و دانشگاه کمک بگیرند.
این دو پست بسیار مهم است. دیوان محاسبات چشم مجلس و مرکز پژوهش‌ها مغز مجلس است. وظیفه‌ی این دو نفر بسیار سنگین تر است.
امیدواریم این نکات که عمدتا بر گرفته از کلام وحی و معصوم و امامین انقلاب اسلامی بود به عنوان هدیه ما بپذیرید و از بیان آن ها دلگیر نشوید. چاپلوسان زیادند، اجازه بدهید گاهی اوقات این حرف ها هم زده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *