خانه / ویژه / سرخ پوست ۲۰۰ دلار، سفید پوست آمریکایی ۱۸ میلیون دلار!!!

سرخ پوست ۲۰۰ دلار، سفید پوست آمریکایی ۱۸ میلیون دلار!!!

داستان از آن‎جا آغاز مي‎شود كه در سال ۱۸۶۳ در ايالت داكوتاي آمريكا آگهي‎هاي دولتي درج مي‎شود كه در آن قيمت هر جسد سرخ پوست آمريكايي را دويست دلار تعيين كرده بودند؛ در آن آگهي به همه شهروندان آمريكايي وعده داده شده بود كه در قبال هر جسد سرخ پوست آمريكايي كه به دولت تحويل دهند ۲۰۰ دلار جايزه داده مي‎شود.(اصل سند را ملاحظه بفرماييد)

البته جان سياه پوستان و ديگر رنگين پوستان نيز براي آن‎ها ارزش بيش‎تري نداشته و ندارد. اكنون كه قريب به ۱۶۰ سال از آن آگهي‎هاي دولتي مي‎گذرد نژادپرستي دولت امريكا مدرن‎تر شده و همان مبلغ ناچيز هم ديگر پرداخت نمي‎كند. سياهان در جلوي چشم مردم و مقابل دوربين‎هاي روشن خبرنگاران زير زانوي پليس دولت امريكا خفه مي‎شوند و هيچ بهايي نيز بابت آن‎ها پرداخت نمي‎شود. سرودهاي انقلابي كه اين روزها سياهان آمريكايي در خيابان‎ها تكرار مي‎كنند به اين مضمون است.

مادران زيادي عزادار هستند.

ما را بي‎دليل مي‎كشند.

ما را شبيه سگ به داخل قفس مي‎اندازند.

من فقط از خدا مي‎ترسم…”

نويسنده‎اي سرخ پوست در جديدترين توييت خودش به مناسبت سالگرد استقلال آمريكا درباره «بناي تاريخي قتل عام» چهزيبا و پر معني نوشته است:

جرج واشنگتن دندان‎هاي مصنوعيش را از دندان‎هاي برده‎ها ساخته بود.

جفرسون به كودكان برده تجاوز مي‎كرد.

روزولت مي‎گفت: سرخ پوست خوب سرخ پوست مرده است.

لينكلن ۳۸ سرخ پوست را در يك ساعت دار زد.

اين وضعيت رقت آور مردمي است كه امروز در معرض ديد جهانيان قرار دارد و البته بدتر از آن نسبت به شهروندان ديگر كشورهاي جهان اعمال شده و مي‎شود. بيش از ۷۰ هزار ژاپني در شهرهاي ناكازاكي و هيروشيما به خاكستر تبديل شدند و ۵ هزار نفر كرد مظلوم در حلبچه عراق و سردشت ايران با بمب‎هاي شيميايي دست نشانده امريكا يعني صدام حسين در كمتر از يك ساعت از حق حيات محروم شدند. بيش از يك ميليون نفر در جنگ ۸ ساله عراق عليه ايران از هر دو كشور جان باختند و ده‎ها هزار نفر از مردم مظلوم يمن نيز با سلاح‎هاي امريكايي‎ها و با مجوز كاخ سفيد توسط رژيم سعودي قتل عام شده‎اند و همچنان اين جنگ ادامه دارد. سال هاست كه خانه و كاشانه مردم مظلوم فلسطين بر سرشان خراب مي‎شود و هزاران نفر از آن‎ها در اردوگاه‎هاي صبرا و شتيلا و…… قتل عام شده‎اند. با ايجاد داعش، ده‎ها هزار نفر از زن و مرد و كودك سوري و عراقي با بدترين شيوه‎ها سربريده شدند. در ايران نيز از ابتداي انقلاب اسلامي تا كنون بهترين شخصيت‎هاي ملت ايران كه به تعبير حضرت امام ره برخي از آن‎ها در حكم يك ملت بودند(شهيد بهشتي يك ملت بود براي ملت ما) در آتش كين گروهك‎هاي مورد حمايت مستقيم آمريكا(سازمان مجاهدين خلق) سوختند و بيش از ۱۶ هزار نفر از مردم ما را به جرم انقلابي بودن ترور كردند. اما امريكايي‎ها در برابر اين كشتارها حتي ۲۰۰ دلاري كه در ۱۶۰ سال پيش براي سر يك سرخ پوست مي‎پرداختند نيز پرداخت نكرده‎اند. برده داران مدرن امريكايي و طرفداران تبعيض نژادي خون بهاي يك سفيدپوست امريكايي را به اندازه‎اي بالا برده‎اند كه هيچ كس در هيچ كجاي دنيا جرات تعرض به آن‎ها را نداشته باشد. به‎عنوان نمونه در ۲۱ دسامبر ۱۹۸۸وقتي بوئينگ متعلق به شركت هواپيمايي پان آمريكن، بر فراز آسمان لاكربي اسكاتلند منفجر شد و سرنشينان آن جان باختند، واشنگتن بابت هر آمريكايي ۱۱ ميليون دلار از ليبي غرامت گرفت؛ و بابت كشته‎هاي امريكا در انفجار مقر تفنگداران امريكايي كه معلوم نشد كار چه كسي بوده است ايران را متهم كرده و از موجودي دو ميليارد دلاري ايران بابت قتل هر امريكايي ۱۸ ميليون دلار خسارت برداشت كردند. البته با لابي‎هاي دولت هاشمي رفسنجاني بابت هر شهيد از هواپيماي ايرباس ايراني كه با موشك ناو آمريكايي به شهادت رسيدند مبلغ ۱۵۰ هزار دلار دريافت كرد تا ثابت شود كه جان هر امريكايي تقريبا بيش از ۶۰ برابر يك ايراني است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *