خانه / بازتاب ها / چرا FATF با تروریست های تابلودار برخورد نمی کند؟

چرا FATF با تروریست های تابلودار برخورد نمی کند؟

روزگاری که رضاشاه با طرحی انگلیسی در صدد لباس متحد الشکل غربی بر آمده بود، لباس روحانیت را نیز ممنوع کرد. وی بعد از مدتی برای فریب افکار عمومی ستادی در جهت صدور مجوز برای لباس روحانیت تشکیل داد و قرار شد کسانی که می خواهند به لباس روحانیت ملبس شوند در امتحان شرکت کنند و مجوز لباس بگیرند. حضرت امام ره نقل می کنند که عده ای از روحانیون و علمای ساده لوح یاعوام به ایشان گفته بودند که این طرح خوبی است چه اشکالی دارد که روحانیون امتحان بدهند و مشخص شود که چه کسی لیاقت لباس دارد. ایشان در پاسخ آن ها فرموده بودند: امتحان رضاشاهی برای این است که ببینند چه کسی شایستگی دارد که به او لباس ندهند و چه کسی لایق نیست که به او مجوز بدهند.
امروز همین داستان درباره تصویب برخی طرح ها و لوایح پیشنهادی دشمن مطرح است؛ برخی سیاسیون ساده لوح و عوام کشور شبیه همان علمای عوام آن روزها فکر می کنند؛ می گویند FATF برای مقابله با تروریسم است چه اشکالی دارد که ایران نیز به این معاهده ملحق شود؟ ولی این عوام ها یا نمی فهمند یا خودشان را به نادانی می زنند که اگر واقعا امریکا و اروپا به دنبال مبارزه با تروریسم بودند می بایست با تروریست های آشکار و حامیان مالی آن ها مقابله کنند. این روزها در فرانسه همایش سالانه تروریست های با نام و نشان منافقین تحت تدابیر شدید امنیتی که دولت فرانسه بری آن ها فراهم کرده برگزار می شود و جان بولتون و مشاوران ارشد ترامپ نیز در آن شرکت می کنند و بر ضد ایران و اسلام داد سخن می دهند در همان حال یکی از شبکه های امریکایی فیلم مستندی پخش می کند که هزینه این همایش و سخنرانان آن را عربستان سعودی تامین می کند و مسوول مالی سازمان نیز از هدیه ۴ کامیون شمش طلا از سوی عربستان به سازمان گزارش می دهد. چگونه است که فرانسه و امریکا و عربستان سعودی بر چنین حمایتی مجازند و هیچ موسسه و سازمانی با آن ها هیچ برخوردی نمی کند؟ براستی چرا با تامین کنندگان مالی این سازمان تروریستی برخورد نمی کنند؟
تردیدی نیست که داعش و النصره از سازمان های تروریستی آشکاری هستند که دولت های قانونی عراق وسوریه را با بحران های شدیدی مواجه کرده اند و ده ها هزار نفر از شهروندان این دو کشور را کشته و صدها هزار تن از آن ها را آواره کرده، زیرساخت های این دو کشور را نابود کرده اند ترامپ و خانم کلینتون نیز هر دو بر ایجاد داعش توسط امریکا در منطقه اعتراف کرده اند. اکنون روشن است که حامی اصلی این تروریست های با نام و نشان امریکا و عربستان سعودی است. چرا سازمان ملل و موسسات معروف FATF و پالرمو کوچک ترین اقدامی در جهت مقابله با این تروریست ها و حامیان مالی و سیاسی این جلادان تاریخ نکرده اند؟
این که این همه فشار بر ایران وارد می کنند که به FATF و پالرمو بپیوندیم داستان دیگری است که صاحبان بصیرت آن را بهتر می فهمند. این که موسسه مذکور پس از آن که مجلس آن را برای دو ماه به تعویق می اندازد باز هم با دادن مهلت سه ماهه به ایران، نظام اسلامی را زیر فشار قرار می دهد معلوم می شود که برای ما خواب های زیادی دیده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *