خانه / سخنرانی ها / حضور دکتر سید جلیل میرمحمدی در ستاد انتخاباتی حجت الاسلام روانبخش

حضور دکتر سید جلیل میرمحمدی در ستاد انتخاباتی حجت الاسلام روانبخش

شب چهارشنبه ۵ اسفند ۹۴، ستاد انتخاباتی حجت الاسلام روانبخش، شاهد حضور مردی بود که مورد علاقه نه تنها خیلی از مردم شهرستان میبد، بلکه تمام شهر یزد است. سید جلیل میرمحمدی عضو هیئت علمی دانشگاه و دبیر انجمن اسلامی پزشکان و رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، در حالی به ستاد انتخابات وارد شد که با صدای شعار و صلوات انبوهی از مردم انقلابی و قدرشناس میبدی، استقبال می شد.

ایشان با ایستادن پشت تریبون و بیرون آوردن قرآن جیبی، سخنان خود را با ارائه نکاتی از قرآن کریم اینگونه آغاز کرد: با عرض سلام و ادب خدمت همه همشهریان خوبم. ان شاءالله همه شما موفق و پیروز باشید. اول سخن، آیاتی بخوانم از قرآن که تذکری باشد به خودم. سوره توبه آیه ۸۰ می فرماید: اسْتَغْفِرْ لَهُمْ أَوْ لَا تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ إِنْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ سَبْعِينَ مَرَّةً فَلَنْ يغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَفَرُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَاللَّهُ لَا يهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ؛ به این معنی که “چه براي آنها استغفار کني، و چه نکني، (حتي) اگر هفتاد بار براي آنها استغفار کني، هرگز خدا آنها را نمي‌آمرزد! چرا که خدا و پيامبرش را انکار کردند؛ و خداوند جمعيت فاسقان را هدايت نمي‌کند!”

ایشان در ادامه با اشاره به آیه ۸۴ همین سوره می افزاید: خدا به پیامبر می گوید سر قبر اینها نماز هم نخوان. خدا کند ما در زندگی دورو و منافق نباشیم. باید خیلی مواظب باشیم، مخصوصاً در این دوران انتخابات و حواشی زیادی که وجود دارد. عزیزان من، روزی از عمار سوال کردند که حق را با ملاک اشخاص می بینیم، گفت اشتباه می کنید، حق را با موئلفه ها و شاخص هایش پیدا کنید. عزیزان من، حق شرکت در نماز جمعه، شرکت در تظاهرات، کمک به فقرا و ایتام، ضد اسرائیل و آمریکا بودن و دل در گروی اوامر دستورات مقام معظم رهبری دادن است، بیایید ببینید چه کسانی در این راه ها هستند، اینها بر حق هستند. کسانی مثل مرحوم یحیی زاده که وارد مجلس شده و پای نظام ماندند و منظم و مرتب در مجلس شرکت می کردند و دل برای مردم می سوزاندند و وقتی فکر می کردند نمی توانند کاری صورت دهند، طلب مرگ از خدا می کردند. عزیزان من، راه را گم نکنیم، دشمن خیلی دارد سعی می کند و کار می کند ، مواظب باشید، پا به کار بودن و از خود گذشتگی خیلی کمک می کند. به خدا خیلی از انتخاب ها مستقیم انسان را به بهشت می برد و یا جهنمی می کند.

ایشان در ادامه نکته دوم خود را اینگونه شروع کرد: روی سخن من به حجت الاسلام روانبخش است، ان شاءالله به برکت امام زمان و دعای خیر حضرت فاطمه زهرا(س)، در این راه موفق باشند. دلها به سمت ایشان متوجه بشود و بتوانند مثل عرصه های دیگر نیز موفق باشند.

آقای روانبخش من به صراحت به شما عرض می کنم. اگر به فضل خدا به مجلس راه یافتید؛ امروز بیکاری در این شهر بیداد می کند، این موضوع، مطلب مهم مردم ماست، ۴۰۰-۵۰۰ نفر همین امسال بیکار شدند، شما را قسم می دهیم به جِد پیگیر این موضوع باشید. جوانان زیادی داریم که پایه و استوانه نظامند، اما مشکلات زیادی دارند. همین حالا در میبد خودمان خانواده هایی هستند که به علت سزطانی بودن سرپرستشان، در تهیه مایحتاج خود مشکلات زیادی دارند؛ نشود که یادتان برود، در حالی که می دانم یادتان می ماند. هر چه شما کردید. این مطالب مهم است که عرض می کنم. آنها که مرفه بی درد هستند پای نظام نیستند، بلکه مردم فقیر و مستضعف پای کار نظام هستند. مطمئن باشید اگر برای این مردم کار شود، آنها نیز جانشان را پای این نظام می دهند.

ایشان سخنان خود را اینگونه به پایان برد: رهبر انقلاب فرمودند انتخاب اصلح جز وظیفه ماست. من عرض می کنم با موئلفه هایی که می شود با انها حق را فهمید، شما می توانید انتخاب اصلح را انجام دهید. به نظرم خیلی کار سختی نیست و می توانید به انتخاب خودتان برسید.

ایشان در انتها با دعای خیر، سخنان خویش را به پایان برد، و از مردم خواست با حضور پر شور و انتخاب اصلح دل رهبری را شاد کنند و خواستند که مردم با همه توان در این انتخابات شرکت کنند…

در ادامه حجت الاسلام روانبخش با بیاناتی، از دکتر سید جلیل میر محمدی به خاطر از خود گذشتگی در این مسیر، تشکر کردند و این مسئله را عامل اتحاد و دوستی بیشتر بین مردم عنوان کردند.

با بیانات دیگری ایشان در مورد برنامه ها و مسائل و حواشی انتخابات، سخنان خویش را به پایان رساندند. در انتهای مراسم خواندن بیانیه های حمایت از حجت الاسلام روانبخش از طرف خانواده مرحوم یحیی زاده، حجت الاسلام زکریا اخلاقی، حجت الاسلام محمد اعرافی نیز انجام گرفت.

کلیپ تصویری آماده شده توسط فعالین ستاد، با نمایش تصاویری از مرحوم یحیی زاده، اشک های حاضران را به یاد آن مرحوم سر ریز کرد…

مثل شبهای قبل، روضه شهادت مادر سادات زینت بخش پایان مجلس بود. سید جلیل میرمحمدی دقایقی را با حجت الاسلام روانبخش در جمعی دوستانه حضور یافتند و به گفتگو پرداختند…

 تصاویر این مراسم باشکوه را ملاحظه می فرمایید:

IMG_5713

IMG_5722

IMG_5730

IMG_5733

IMG_5741

IMG_5761IMG_5771

IMG_5780

IMG_5786

IMG_5796

IMG_5805

IMG_5810

IMG_5828

IMG_5844

IMG_5855

IMG_5857

IMG_5863

یک دیدگاه

 1. جناب آقای حسین مرعشی چرا برخی جریانات سیاسی،شعور سیاسی خود را به منصه ی ظهور نمی گذارند؟
  http://abolfazlbadpa.blogfa.com/post-3011.aspx
  معلوم نیست هاشمی رفسنجانی و پسرعموی همسرشان یعنی جناب حسین مرعشی در ماه‌ها و روزهای اخیر از چه موضوعی ناراحت هستند و یا به دنبال انتقام‌گیری از چه کسی یا چه جریانی هستند!؟، ولی باید به این مهم اشاره کرد که مسیری که در پیش‌گرفته اند جز نفرت افکار عمومی به‌خصوص روستاییان و شهرستان نشینان هیچ دستاوردی نخواهد داشت.
  در تازه ترین اقدامات انجام شده بعد از انتخابات حسین مرعشی در توجیه شکست سنگین اصلاح طلبان در سنگر مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به دلیل عدم مقبولیت اصلاح طلبان در بین اقشار مختلف جامعه اقدام به توهین به مردم شهرستانهایی که از آن حوزه آرای مورد نظر را کسب نکردند نمودند.
  حسین مرعشی، از اعضای ارشد حزب کارگزاران و از نزدیکان خانواده هاشمی‌رفسنجانی روز گذشته و پس از قطعی شدن شکست جریان ائتلاف هاشمی، دولت، اصلاحات و لاریجانی در سراسر کشور، مردم شهرستان‌ها را عقب‌مانده سیاسی دانست.
  جناب آقای مرعشی عقب مانده سیاسی کسانی هستند که یک روز به نعل می زند و یک روز به میخ…
  آقای مرعشی عقب مانده سیاسی کسی می باشد که معنی جمهوریت و اسلامیت را به خوبی نمی فهمد و درکی از این موضوع ندارد.
  جناب مرعشی عقب ماندگی شهرستان های کشور عزیز ایران به این خاطر است که عده ای از احساس و شعور مردم سوء استفاده می کنند…
  عده ای از احساس پاک این ملت ، برای خود نردبان می سازند تا برخی از افراد و عالیجنابان مادام العمر بر مسند قدرت بنشینند و منتظر حضرت عزرائیل بمانند تا شاید فرجی حاصل شود…
  جناب آقای مرعشی مادر بزرگم به من آموخت وقتی نمی توانم صحبت کنم ،صحبت نکنم،زیرا کسی خرده نخواهد گرفت که چرا صحبت نکرده ام! یا به قول خودمونی به زبان طبری اشاره بکنم چون شما هم ریشه شهرستانی دارید و اصالتاً هم استانی هستیم:”تُو گَپ نَزِنی مَگِه گِنِنه بی چِمِری!”
  از این فضا به مردم ایران اسلامی که در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی حماسه وصف ناپذیر خلق کردند تبریک عرض می کنم.
  آفرین بر همت این ملت همیشه سرافراز که با شعور خود سیاستمداران جهان و رسانه های بیگانه وابسته به سلطه و زر و زور را با خود همراه کردند و آنان هم ، یک صدا از ملت جهت شرکت در انتخابات درخواست حضور داشتند .بهتر بود جناب مرعشی این موضوع را اشاره می کردند بیش از ۳۰ سال رسانه های معاند که مردم را دعوت به عدم حضور در حوزه های اخذ رأی می نمودند و این دوره راه ۳۰ ساله را معکوس آمدند و از ملت عاجزانه خواهان حضور در انتخابات شدند! این عقب ماندگی سیاسی نیست؟!عقب ماندگان سیاسی از چه کسانی حمایت کردند؟!موضع جریانات سیاسی داخلی که از بیرون کشور تغذیه تبلیغاتی می شدند چه بود؟و چرا شعور سیاسی خود را به منصه ی ظهور نمی گذارند و صف بندی های خود را با این رسانه ها مشخص نمی کنند؟ تا مردم هم بدانند هرچند ۳۷ سال مردم عزیز ایران اسلامی تجربه شرکت در انتخابات را دارند و نگاهی به این رسانه های توخالی ندارند .
  ۷ اسفند همه بودند…
  این یعنی توسعه یافتگی سیاسی جناب آقای مرعشی.
  توسعه سیاسی یعنی از کاخ سفید و شعبات وابسته، همه … ، ملت ایران را تشویق به حضور کردند…
  این یعنی پیروزی مقاومت ملت ایران،این یعنی مرگ بر آمریکا اثرات خود را بعد۳۷ سال همچنان نشان خواهد داد …این یعنی اصولگرا بودن ملت عزیز و همیشه در صحنه ی ایران اسلامی با این همه هجمه تبلیغاتی و رسانه ای شبکه های معاند و دیگر سخن کوتاه…
  خاطره جالب و خواندنی رو به شما یادآوری می کنم تا بخوانید:

  http://www.mashreghnews.ir/fa/news/451951/%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%B1%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%BA-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%B3%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%86%DB%8C

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *