خانه / بازتاب ها / سخنرانی کوبنده شیخ مرتضی دهقانی

سخنرانی کوبنده شیخ مرتضی دهقانی

حجت الاسلام شیخ مرتضی دهقانی در شب دوم اسفند ماه، سخنرانی روشنگرایانه ای در ستاد انتخاباتی حجت الاسلام روانبخش ایراد کرد.

ایشان در ابتدای صحبت های خویش با قرائت آیاتی از قرآن در مورد رعایت تقوا از طرف مردم و به خصوص مسئولین، گفت:

جایگاه تقوای مسئولین کجاست؟ چرا فقط باید آیات قرآن را برای مردم عامه جامعه ترجمه و تفسیر کنیم؟ برکت خدا وقتی نازل می شود که این موضوع از طرف بزرگان و مسئولین کشور نیز رعایت شود. هر چقدر مردم جامعه خوب باشند، اما مسئولین آنها آدم های خوبی نباشند، قصه می شود قصه طاغوت. وقتی همه آدم های جامعه خوب باشند اما مسئولین جامعه آدم های خوب و با تقوایی نباشند، خدا برکات و نعمت های خود را نازل نمی کند.

ایشان افزود: ما ۳۷ سال است که طاغوت را کنار زده ایم و حکومت و ملت، اسلامی هستند. مرجعیت و فقه محور کارهاست اما مسئولین چگونه زندگی می کنند؟ متاسفانه هنوز این جمله امیرالمومنین (ع) که می فرمایند: الناس بامرائهم اشبه من آبائهم ؛ مردم به حاكمان و دولتمردان خود بيشتر از اجدادشان شباهت دارند، جا نیفتاده است. ایشان افزود: بنده بسیار تاسف خوردم بارها و بارها در تلویزیون جمهوری اسلامی مجبورند مجلس ششم را نشان دهند. و می خواهد به مردم این واقعیت را بفهماند که در مجلس شورای اسلامی کسانی آمدند که مستقیماً از آنجا به آمریکا زنگ زده و درخواست نجات کردند. این اوج بی تقوایی است. بدون هیچ اغراقی ما با ظهور فاصله ای نداریم ولی اگر اوضاع این باشد هزاران سال دیگر نیز اتفاق نمی افتد.

شیخ مرتضی دهقانی در ادامه سخنان خود اشاره ای به اطرافیان برخی از کاندیداها کرد و گفت: اگر قرار باشد کسی برای رسیدن به قدرت کسانی را دور خود جمع کند که تقوای سیاسی نداشته باشند، به چه دردی می خورد؟ ایشان افزود: روز اولی که ستاد حجت الاسلام روانبخش اینجا افتتاح شد، بیانیه ای در اینجا نصب کرده بودند که احتمالا بقیه نیز مشاهده کرده اند با این مضمون که “نباید دیگران را تخریب کرد”، این یعنی تقوای سیاسی، و برای رسیدن به هدف خود، استفاده نکردن از هر وسیله یا روشی. این روزها اگر به برخی ستادها و مکان ها سر زدیم و دیدیم از خود بی تقوایی نشان می دهند، و این برنامه همین جور ادامه بیابد و حکومت و مجلس شکل بگیرد، و یک عده ای حکومت پیدا کنند، آش همان آش و کاسه همان کاسه !

ایشان با اشاره به شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) و این موضوع که ایشان مظلوم ترین شهید تاریخ است افزود: حضرت فاطمه(س) شهیده یک عده ای هستند که نمی فهمیدند امام جامعه دستانش بسته است، و آنها داد قدرت را می زدند. حالا باید ما هم بعد از ۳۷ سال بساط بی تقوایی و قدرت را راه بیندازیم؟

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به موضع گیری ائمه جمعه درباره لیست انگلیسی ها در انتخابات ادامه داد: یعنی واقعاً افرادی می خواهند از طرف انگلستان حمایت شوند و رأی بیاورند؟ چه کسانی می خواهند به این لیست ها رأی بدهند؟ مواظب باشیم پشت سر چه کسانی هستیم و زیر عَلَم چه کسانی سینه می زنیم. این همه شهید داده ایم که ما در کشور بنشینیم و ببینیم چه کسانی در آن طرف دنیا برای ما سوت و کف می زنند و ما پشت سر آنها راه بیفتیم؟!

شیخ مرتضی دهقانی افزود: چرا بساط “ب- ز” گفتن و “م- ه” گفتن در این مملکت تمام نمی شود؟ آقا باید شفاف کرد و شفاف حرف زد. با این شرایط برای همیشه حضرت زهرا(س) مظلوم خواهند ماند…

ایشان در ادامه گفت: آدمی که با هر پول و با هر ترفندی و هر طرفداری و به هر قیمتی می خواهد به مجلس برسد، این روند بازهم به تاسیس مجلس ششم خواهد انجامید که به تماس با آمریکا و … ختم می شود. با مسائل امروز تحلیل ها راحت تر شده است، وقتی قرارداد خرید هواپیمای پهن پیکر برای پرواز بلند مدت تا آمریکا خریداری می شود، آن هم برای فقط کمتر از یک درصد مردم جامعه، معلوم می شود دعوا سر ارتباط مستقیم با آمریکا و نزدیکی به آنجاست. در حالی که ۹۹ درصد مردم این نیاز را ندارند. وقتی در بهترین قرارداد پسابرجام این نتیجه به دست می آید، معلوم میشود برخی در فکر دیگری هستند!

ایشان گفتند: برخی با جک استراو هم کلاس بودند و دلشان برای او می سوزد و زمینه گردشش را در تاسوعا و عاشورا فراهم می کنند. معلوم است دل این مسئولین برای مردم نمی سوزد و دلشان کجاست!

ایشان با اشاره به موقعیت کنونی گفت: دوباره زمان امتحان شده و خدا می خواهد ما را بیازماید. ما باید تحلیل تاریخی درستی داشته باشیم و مسائل را خوب بفهمیم و شعور سیاسی داشته باشیم. زمانی که پیامبر اسلام(ص) هزاران نفر را در غدیر جمع کردند و اعلام ولایت و امامت امیرالمومنین(ع) کرد و بیعت گرفت، و وقتی امیرالمومنین(ع) محتاج چهل نفربرای شهادت دادن شد، و هفتاد روز بعد نیز به عزای شهادت دختر رسول خدا(ص) نشستند، چه کسانی این مسیر را منحرف کردند، این یعنی بی تقوایی سیاسیون جامعه و منحرف کردن آن حقیقت، وگرنه مردم جامعه بهتر پیروی می کردند.

ایشان افزود: امروز داستان نفوذ به خط و راه امام است. مگر امام دنبال این بوده که برخی در اشرافی گری غرق شوند، و بقیه مردم به دَرَک! هواپیما می خرند برای صاحبان قدرت و ثروت با پول همین مردم و بدهکارشان می کنند و بعد در بوق و کرنا می کنند که پیروز شدیم !!!

ایشان گفت: دولت با مردم شفاف صحبت کند، پروژه نفوذ در اه و فکر امام مدتی است شکل گرفته و حضرت آقا در حرم امام در این مورد هشدار دادند. فکر امام این نبوده که قدرت در دست ثروتمندان باشه و بقیه به درک. این نبوده که شهدا و انقلابی ها و بسیجی ها و … تندرو بنامد، اینها تبلیغ اشرافی گیریست. اینها حتی مدافعان حرم را نیز تندرو و افراطی می نامند…

شیخ مرتضی ادامه داد: برخی حتی در لباس دین از این می گویند که چه کار به سوریه و عراق داریم، مرد نفهم بفهم که آنچه از امام حسین(ع) بر منابر می خوانید همین دفاع از حریم پیامبر(ص) بوده است، که این مدافعین هم در حال انجام آن هستند. یک عده در حال نفوذ در این سیستم و مسیر هستند، ما ۳۷ سال در حال درجا زدن در این موضوعیم، تا می آید حرکتی بشود، مجلس ششم سد می شود، راه که افتادیم، فتنه ۸۸ ضربه دیگری می زند و هر زمان یک معضل بزرگ دیگری در راه است.

ایشان افزود: وظیفه است از راه و فکر رهبر و امام دفاع کنیم. عده ای هر روز خواب می بینند و ادعای شنیدن حرفی در جلسه خصوصی از امام دارند. خود امام در وصیت نامه اش به این موضوع اشاره کرده که فقط از زبان خودم و با تصویر خودم حرفها قبول است. باید اینها در ستادها گفته شود، تا آقایان خواب نما نشوند و اشرافیگری حاکم نشود، این انقلاب انقلاب پابرهنه ها و مستضعفین بوده است. روی سخن ما به مسئولین شهر و کشورمان این است که چرا باید این همه ظلم در حق مردم ما شود. چرا باید ۵۰۰ کارگر از فولاد میبد بیکار شود و آقای رییس جمهور وقت از روی میبد رد شود و برای افتتاح پروژه ای به شهر دیگری برود، اینها همان کسانی بودند که تقوای سیاسی نداشتند.

شیخ مرتضی دهقانی در انتهای سخنان خود گفت: امام هشدار داده است اما در برخی موارد مردم پای کار نیستند. علامه مصباح فرمود اگر رای به اصلح باعث شود او حتی رای نیاورد ما باید اصلح را انتخاب کنیم و اینکه او رای نمی اورد و دیگری که خوب است رای می آورد، دلیلی برای رای ندادن به اصلح نمی شود. باید مواظب حاکم شدن نظام سرمایداری باشیم، و در دادن رای دقت کنیم. امروز آنچه برای رسیدن ما به ظهور لازم است، ایمان به خداست و با برجام و پسابرجام و برجام یک و ده مشکل ما حل نمی شود. خدا شرط نزول برکت در قران را رعایت تقوا می داند و لاغیر.

ایشان با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در مورد مجلس مرعوب غرب که ملت را بیچاره می کند، افزود: عده ای در مملکت خود را نشان داده اند، به خدا قسم دوباره آنها را امتحان نکنید. مردمی که گریه بر امام حسین(ع) می کنند باید این را بفهمند و شعور سیاسی داشته باشند. سیاسی ترین زن تاریخ حضرت زهرا(س) لحظه ای که مهمترین مسئله اسلام یعنی امامت و ولایت زیر سوال رفت، خود را فدای این راه کرد، و این حرکت برای ما درس بزرگیست …

ایشان با اشاره به قرآن کریم و آیه۱۱ سوره بقره، افزود: ما در این زمان با جبهه نفاق مقابلیم. گروهی جلوی شما می گویند با شما هستیم ولی وقتی با دوستان خود می نشینند می گویند با شما هستیم. برخی بیغیرتی می کنند و این را نمی فهمند.

ایشان در انتها با اشاره ای طنز افزود: کسی از من پرسید برجام ۲ یعنی چه، گفتم یعنی سیمان اضافه آمده و می خواهند برای برجام ۲ برنامه ریزی کنند، متاسفانه اینها تعطیل کردند در حالی که ما شهید هسته ای دادیم و پای این راه زحمتی زیادی کشیده شده است.

در انتها روضه شهادت حضرت زهرا(س) و اشک چشم مستمعین، زینت بخش مجلس سیاسی بصیرتی مذهبی ستاد انتخاباتی حجت الاسلام روانبخش شد.

IMG_5039 IMG_5043 IMG_5046 IMG_5048 IMG_5059 IMG_5061 IMG_5063 IMG_5064 IMG_5067 IMG_5072 IMG_5076 IMG_5079

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *